ביוכימיה מבנית ומולקולרית (577) - לימודים לתואר מוסמך            
 


על החוג: המחקר שלנו מתמקד בהבנת המנגנונים המעורבים בזיהוי ועיבוד מידע ע"י תאים בתנאים רגילים ובמצבי עקה או מחלה.   מחקרינו עוסקים במבנה ותיפקוד חלבונים, העומדים בקשר עם סביבתם בתנאים רגילים ובמצבים בלתי תקינים. אנו משתמשים במגוון מודלים ניסיוניים החל בחידקים, תאי שמר ותאי יונקים, המשך בעכברי מודל שעברו מניפולציות גנטיות כגון החדרה או גריעה של גנים שונים, וכלה בשיטות חדשניות כגון הדבקה בלנטיוירוסים, RNA interference ומיקרו-רנ"א. מחקרינו עושים שימוש בטכניקות וציוד חדשני כגון קריסטלוגרפית קרני-X , ספקטרוסקופית מסות, מיקרוסקופיה קונפוקאלית וסריקות רב-מערכתיות באמצעות רובוטים.

תנאי קבלה: הקבלה למוסמך תותנה בציון תואר בוגר של 85 ומעלה בתוכנית לימודים רלוונטית לחוג. עם זאת, תלמידים עם ציונים בין 80 ל-85 מוזמנים גם הם להגיש בקשה להתקבל למוסמך והיא תידון בוועדת הלימודים של החוג הקבלה ללימודים מותנית במציאת מנחה מבין מורי החוג.

ציונו הסופי לתואר של התלמיד ייקבע לאחר שיפוט עבודת הגמר. מרכיבי הציון הכללי הם הציון המשוקלל בקורסים (40%), ציון עבודת הגמר (30%) וציון בחינת המוסמך (30%).

מסלול ישיר לתואר דוקטור: החוג מאפשר לתלמידיו המצטיינים לעבור למסלול הישיר לתואר דוקטור. המעבר מבטל את הצורך בכתיבת עבודת גמר. המעבר למסלול הישיר מיועד לתלמידי מוסמך, שממוצע לימודיהם לתואר בוגר גבוה מ – 90, ואשר תחילת מחקרם במסגרת המוסמך מעידה על סיכוי גבוה להתפתחות העבודה והגעתה לרמה הנדרשת מעבודת דוקטור. המעבר מותנה בהמלצת המנחה/ים וראש החוג ובהצלחה בבחינת הסינון.

ההיקף הכולל של תואר מוסמך מחקרי כולל קורסים ותזה הנו 36 נ"ז לפחות.

 

מזכירת החוג

סיון אמיגה

sivanam@savion.huji.ac.il

‎02-6585445

ראש החוג - דר ניר קליסמן 

nirka@mail.huji.ac.il

 

 

ככלל, שפת ההוראה בקורסים היא עברית. באם יהיה נוכח בקורס תלמיד שאינו דובר עברית, שפת הקורס תהיה אנגלית

בעלי תפקידים בחוג

מבנה והיקף הלימודים
חובה בחוגבחירה בחוגסה"כ נ"ז למסלול מינימום
ביוכימיה מבנית ומולקולרית - מוסמך מחקרי
(מסלול 4041)
22830
האתר נבנה ע"יהפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע