מדעי המח וההתנהגות (576) - לימודים לתואר מוסמך            
 

 

English site

 

 

על החוג:  החוג למדעי המוח וההתנהגות באוניברסיטה העברית עוסק בתפקוד מערכת העצבים, החל ברמות המולקולרית והתאית, דרך מערכות עצביות ומבט על המוח כמערכת משולבת, וכלה בתפיסה חושית, קוגניציה והתנהגות. שיטות המחקר כוללות ביולוגיה מולקולרית, גנטיקה, אנטומיה, אלקטרופיזיולוגיה, שיטות חישוביות, פסיכופיסיקה וניתוח התנהגות.

תנאי קבלה: הקבלה למוסמך תותנה בציון תואר בוגר של 85 ומעלה בתוכנית לימודים רלוונטית לחוג. עם זאת, תלמידים עם ציונים בין 80 ל-85 מוזמנים גם הם להגיש בקשה להתקבל למוסמך והיא תידון בוועדת הלימודים של החוג הקבלה ללימודים מותנית במציאת מנחה מבין מורי החוג.

המועמדים חייבים למצוא מנחה לעבודת המחקר שלהם, המוכן לקבל אותם לעבודה במעבדתו/ה עד להשלמת תואר המוסמך. ברשימה הבאה מופיעים חוקרים שמחקרם קשור לתחום של מדעי המוח וההתנהגות, מעבדותיהם ממוקמות בקמפוס אדמונד י. ספרא בגבעת רם, והם רשאים להדריך תלמידי מחקר בחוג. רשימה זו עשויה להשתנות מעת לעת. במקרה של ספק ניתן לפנות לראש החוג לאישור המנחה. מציאת מנחה מתאים הינה חובתו/ה של המועמד/ת. יש לציין את שם המנחה בעת הגשת המועמדות. מומלץ להתכונן לפני שאתם מתראיינים אצל חוקר/ת שאתם מעוניינים בהנחייתו. השתמשו במקורות מידע כגון Pubmed, Google, האתר האישי של החוקר, ואתר המחלקה אליה הוא משתייך, כדי להתרשם אם המחקר במעבדה זו מעניין אתכם, וכדי לשכנע את המנחה, שאתם מועמדים מבטיחים, שכדאי לקבלם.

היקף הלימודים למוסמך הוא 30 נ"ז. כל הסטודנטים חייבים להשתתף בקורס 78844 – סמינריון מוסמך במדעי המוח וההתנהגות (2 נ"ז). פרט לקורס זה רשאי כל סטודנט להרכיב תכנית לימודים אישית מתוך מבחר גדול של קורסים, על-פי המלצת המנחה שלו. ראש החוג צריך לאשר את תכנית הלימודים המוצעת. ניתן ללמוד את כל קורסי המוסמך בשפה האנגלית. הרכיב החשוב ביותר בלימודי המוסמך הינו עבודת המחקר. נושא העבודה נקבע בתיאום בין המנחה לסטודנט. את העבודה ניתן להגיש בעברית או באנגלית. משך הלימודים לתואר הינו שנתיים. במקרים חריגים תיתכן הארכה באישור ראש החוג.

תמיכה כספית: החוג עצמו אינו נותן תמיכה כספית. יחד עם זאת, מקבלים רוב תלמידי החוג לפחות תמיכה חלקית באמצעות אחת או יותר מן הדרכים הבאות:
• תמיכה כספית הניתנת ע"י המנחה בד"כ מתוך מענקי המחקר שלו. היקף התמיכה נקבע אך ורק ע"י המנחה.
• משרה כעוזר הוראה
• פרסים מיוחדים של האוניברסיטה העברית לתלמידים מצטיינים
• מלגות תחרותיות הניתנות ע"י גורמים חיצוניים
 
תנאי סיום: ציון הסיום מורכב משקלול הרכיבים הבאים:
• ציוני הקורסים שאושרו בתכנית הלימודים (40%)
• הציון הסופי של עבודת המוסמך (30%)
• הציון של הבחינה בע"פ (30%)
להלן הנחיות הפקולטה לגבי בחינת המוסמך והערכת הישגי התלמיד.
להלן תאור מבנה הבחינה בחוג למדעי המוח וההתנהגות.   
 
מסלול ישיר לתואר דוקטור:  החוג מאפשר לסטודנטים מצטיינים לעבור ללימודי מסלול ישיר לדוקטוראט. סטודנטים העוברים למסלול זה אינם נדרשים להגיש עבודת מוסמך, ויכולים להשתמש בתוצאות מחקרם בתקופת המוסמך לצורך עבודת הדוקטוראט שלהם. המעבר מותנה בעמידה בקריטריונים ובאישורם של המנחה ושל ראש החוג. 
 
אנשי קשר:
מזכירת החוג (בניין המכון למדעי החיים)
• שרון ברגר -  sharonb@savion.huji.ac.il     (02) 658-5337
• קרן דניאל -  kerend@savion.huji.ac.il     
מזכירות תלמידי מוסמך (בניין לוי)
• שולי כהן טל.: 026586722 , דוא"ל  : shulic@savion.huji.ac.il


ראש החוג - ד״ר מיקי לונדון 
טל 02-6586337

אימייל mickey.london@mail.huji.ac.il
בניין גודמן למדעי המוח חדר 2103

ככלל, שפת ההוראה בקורסים היא עברית. באם יהיה נוכח בקורס תלמיד שאינו דובר עברית, שפת הקורס תהיה אנגלית

בעלי תפקידים בחוג

מבנה והיקף הלימודים
חובה בחוגבחירה בחוגסה"כ נ"ז למסלול מינימום
מדעי המח וההתנהגות - מוסמך מחקרי
(מסלול 4044)
22830
האתר נבנה ע"יהפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע